Mladší muž a starší žena


Dnešní fenomén mladší muž a starší žena

Starší žena a mladší muž. Na toto téma jsem v poslední době zaznamenala na internetu hodně nových článků, které mě něčím zaujaly a já se tedy rozhodla, že je trochu rozeberu, zanalyzuji a napíši svůj vlastní pohled, protože je vidět, že je  to stále zajímavé  téma. Jak to tedy vlastně je? Proč si starší ženy hledají mladší muže? Prodlužují si tím, že mají po svém boku mladšího partnera své mládí nebo se spíše nabíjí partnerovou mladistvou energií a zažívají s ním novou skoro zapomenutou vášeň? Je možné, že by toto byl ten hlavní důvod? A co když si za to můžou ti jejich muži sami, že je chtějí dočasně vyměnit? Všimla jsem si, že dnešní čtyřicetiletí muži o sebe už tolik nedbají, jako jejich stejně staré ženy. Mají pivní bříška a jestli jsou fit, už dávno tolik neřeší. Možná, že i tohle by mohl být jeden z důvodů, proč si starší žena hledá mladšího partnera. Nebo co když je to prostě jen kvůli sexu? Třeba to má takhle jednoduché vysvětlení? Starší panička znuděná svým mužem nebo osamělá svobodná matka zatouží po romantice a přes seznamku nebo v práci si prostě začne s mladším mužem. Proč ne?

couple-564232_1280

Mladší muži se nechtějí vázat, na nic se neptají a také jim jde jen o sex. Navíc jsou ještě výkonní a sex je baví. Říká se, že mladší muži jsou lepšími milenci, než ti starší. Co myslíte? Je to pravda? Já bych tedy  řekla, že na věku zas tak nezáleží. Je to vše spojené s tím, co u toho prožíváte a jaká je mezi vámi přitažlivost. Bez přitažlivosti nebo bez citu je to jako když stanicí projede rychlík. 😉  Z takzvaného šup sem, šup tam nebo dovnitř a ven se málokdy vyklube dobrý sex. 🙄 Já k tomu potřebuji mít od každého kousek. Cit, přitažlivost, trocha romantiky nebo divočiny která neuškodí, protože jsem experimentální typ a sex mám ráda jako každá druhá žena. Vždyť co je nejkrásnější na vztahu muže a ženy bez ohledu na věkový rozdíl? No přeci ta živočišná přitažlivost a to vzrušení jen při myšlence na svého partnera, když odcházíte z práce a těšíte se na tajné rande, nebo když právě uléháte vedle svého partnera večer unavená do postýlky. Muži si myslí, že jsme nymfomanky a nechápou, že je to pro ně poklona, že nás vlastně stále vzrušují a my po nich toužíme a chceme se s nimi milovat. 😉 Místo super sexu s námi si jdou k televizi a nebo k počítači. Jsou prostě ještě hraví, tak buďme také. Můžeme si dopřát různé erotické hračky a nebo, pokud máte  na to povahu a nemáte strach z prozrazené nevěry, můžete ještě uplatnit právě mladšího milence. Já na to nikdy povahu neměla a jsem za to i ráda. 😉

Myslím, že už jsem na vás vychrlila dost otázek a svých úvah. Tak co kdybychom si zkusili odpovědět postupně, na každou otázku a úvahu proč si ženy hledají mladší muže.

woman-411803_1280

 • K tomu abyste se zamilovala, nepotřebujete přemýšlet o věku. Přijde to znenadání a vy se tomu neubráníte. Možná pak, až se trochu vzpamatujete, si věkový rozdíl uvědomíte. Potom bude záležet jen na vás obou, jak to mezi sebou budete vnímat a zda to pro vás bude nějaká překážka. Tato možnost platí pro spontánní zamilovanost.
 • Druhá možnost je o trochu prostější. Vztah z rozumu se většinou odehrává na pracovišti, kdy mladý pohledný kolega podlomí svým charismatem a sex-appealem vaše kolena a vy si uvědomíte, že doma máte trochu nudu. „Proč bych se malinko nepobavila i já?“ říkáte si a začnete flirtovat se svým mladším kolegou. Je to tak vzrušující a vám zase po dlouhé době buší srdce a tělo máte jak v jednom ohni. Zase jste žádoucí a sváděná.  Ach ta vášeň. 😉 Pokud vám na to nepřijde vaše drahá polovička, tak máte na nějakou dobu zase novou krev v žilách a chytáte takzvaně svůj druhý dech.
 • Třetí možnost už určitě tušíte  😉 Ano. Je to chtíč a touha po dobrém sexu. To mladé, pevné tělíčko, které si ulovíte v práci nebo na běžné seznamce, bude vaše, kdy budete chtít vy. Žádný cit, žádný závazek. Sex jako obchod mezi mužem a ženou. Zavolat a nebo si přes chat dát rande. Jak jednoduché. 😉 Nemusíte čekat a máte sex, kdy chcete vy. Dnešní seznamky jsou plné takových sexuálních gigolů, takže budete mít na výběr. Je to vážně takové vzrušující ulovit si zajíčka? Co myslíte? Já tedy na zajíčky nejsem a týká se mě spíše ta první možnost volby. Skutečný cit je jediné co mi zavře oči před vnímáním skutečnosti.

idea-584862_1280

Na internetu jsem vyhledala několik podobných příběhů od žen, co si našly mladšího partnera. Přesně tyto možnosti, co jsem zde vyjmenovala, jsem tam převážně našla. Starší žena a mladší muž je prý stres a bolest, ale na druhé straně chvíle plné vášně. V jednom takovém příběhu jedna padesátiletá matka radila své třicetileté dceři, že partner o osm let mladší, který jí miluje, není vhodným partnerem ani otcem  pro její budoucí děti.

„Podívej, až ti bude čtyřicet a jemu třicet, tak to všechno mezi vámi skončí, protože ty budeš myslet jinak než on a budeš od života chtít něco jiného než on. Tak to je a smiř se s tím. Budeš stárnout a věčně se budeš hlídat, kde máš vrásku, šedivý vlas nebo kde už kůže není pevná a ty jsi jako rozteklý pudink. Nebudeš věčně mladá a krásná. Ztratíš svou uvolněnost a budeš ve stresu, kdy si tvůj partner najde mladší ženu. Tohle přeci nechceš? Najdi si stejně starého a tady s tím si jen užívej jen sex a pěkné chvíle dokud tě neomrzí.“

„Jasně, mami. Já si to ještě nechám projít hlavou,“ odpověděla dcera a tím jejich rozhovor utichl.

Možná si teď říkáte, že to měla aspoň zkusit pochopit a dceru nechat. Je to tak? Je pravda, že nevyrovnaný věkový vztah má spoustu plusů i minusů. Netrvalo to tak dlouho a tato stejná matka se ve svých padesáti letech zamilovala do třicetiletého kolegy z práce. Propadla vášni a přitažlivosti, které se nedokázala ubránit. Jeli spolu na dovolenou, užívali si nádherný sex a bylo jim spolu fajn. Rozuměli si po všech stránkách, ne jen po sexuálních. Po dovolené jí on vyznal city a chtěl s ní být napořád. Ona se ale zalekla přesně tak, jako když se tohle stalo její dceři a ona jí radila, ať ho nechá. Nakonec se rozhodla pro zkoušku vztahu a prý jsou spolu dodnes.

Tak např: co chtějí muži mladší a jaký vlastně dnes muži převážně jsou?

 • Mladší muži chtějí později založit rodinu a to jim starší ženy nemůžou zaručit.
 • Mladší muži občas nemají vyrovnané vztahy se svými matkami a proto si najdou starší ženu. Ihned co získají pevný vztah, hledají si mladší milenky.
 • Mladší muži jsou ještě líní a nezodpovědní ( neříkám samozřejmě, že všichni jsou takoví 😀 ) Žena se pak stává pečovatelkou a živitelkou rodiny. Tento vztah, ale dlouho nevydrží!
 • Dnešní muži už nejsou takovými muži, jakými kdysi bývali. Spíše bych řekla, že jsou nesamostatní, žádní hrdinové ale bábovky, nemají rodinné hodnoty, pracovitost je slovo, které dnes neznají  (bojí se ho). 😀 A sex? I v tom už se žena stala královnou.
 • Díky skvělým sexuálním pomůckám a nebo mladému milenci, ke kterému si zaskočí cestou z práce, už nemusí čekat, až se dnešní muž přišourá z hospody domů. 😀 😉
 • P.S. Vše samozřejmě záleží na podmínkách ve vztazích těch žen, které měli se svými muži nebo bývalými muži. To co jim chybí nebo chybělo u nich hledají u mladších milenců a možná i pozdějších partnerů.
 • Starší ženy už přesně vědí, co chtějí a v 50%  chtějí pouze milence. Ve 30% ještě chtějí  na chvíli zažít, co je to rodina, protože to ještě nepoznaly a pro chvíli štěstí jsou ochotny žít v nejistotě. A těch zbylých 20%,  tak ty měly prostě štěstí a vyšlo jim to. 😉 

Zajímá mě váš názor na vztahy s větším věkovým rozdílem. Má žena, pokud je starší než muž věřit, že není důvod ke strachu? Má si užívat, dokud to jde nebo má vše raději ihned skončit a ušetřit si trápení? Já už mám jasno.  😉 Pište do komentářů pod článkem.

Sdílejte s přáteli:

6 komentářů u „Mladší muž a starší žena

 1. Je mi 49 roku mám spokojený vztah ale někdo se objevil má 35 a přeskočila jiskra nevím co stím ale je to hodně silný chovám se jak kdyby mi bylo dvacet trvá to už rok a je to čím dál silnější poradí mi někdo.Zatím mezi náma nic nebylo jenom mě to trápí.

  1. Musíš ty sama, si odpovědět na otázky, které tvé rozhodnutí urychlí? Nejprve si uvědom, co máš doma a zda je něco špatného v tom, co teď můžeš prožívat se svým stálým partnerem. Víš, někdy se nám stane, že si myslíme, že už nás nic nespojuje a náš vztah přechází do takzvané mrtvé zóny.Je to,ale jen lživý pocit, kterého dosáhneme tím, že mi sami se necháme pohltit denodenními činostmi a zapomínáme na toho, kterého máme po svém boku. Náš partner si pak právem může myslet, že už k němu necítíme to, co na začátku a buď pokud sám je aktivní, něco podnikne na zapálení našeho srdce, nebo se naopak sám schová a trápí se uvnitř sebe. V horším případě, začne hledat náhradu za nefunkční vztah. Není tedy nic neobvyklého, že se poté objeví jiný mladší partner a díky tomu, že jsme vlastně v tuto chvílí citově prázdní a neprožíváme žádné dobružství, podléháme zamilovanosti, nikoliv lásce.Ty píšeš, že máš vztah spokojený a že tě přitahuje muž mladší než jsi ty. Víš zamilovanost pomine a je potom na tobě zda se cítíš být nadsamicí po zbytek života, aby si svého mladšího muže neztratila.Jsi totiž o 14 let starší a příroda se prostě zastavit nedá. Zkus si ho představit nejen v těch sexy pozicích. Představ si, že jsi po úrazu a potřebuješ péči muže. Postará se o tebe? Nebo přijdeš o práci a budeš potřebovat,aby on se s tebou podělil o finanční zabezpečení rodiny?Také máš zajisté svou rodinu další. Rodiče,sourozence,děti. I oni se budou muset vyrovnat s tvým rozhodnutím. Nevěru nedoporučuji, protože to je řeší slabochů a sobců. Doporučuji si vše nejprve urovnat v hlavě a pokud zjistíš, že nechceš obnovit vášeň ve svém stávajícím vztahu a potřebuješ jí k životu, rozejdi se se svým stávajícím partnerem a vše mu po pravdě řekni, ať nežije s pocitem viny.Staré končí a nové začíná a na něho může čekat nová žena, která na rozdíl od tebe jeho vášeň zapálí a bude chtít po jeho boku strávit zbytek života. Přemýšlej.Je to velmi důležité rozhodnutí a netýká se jen tebe.

 2. Tak přeji hodně štěstí a hlavně ať vám, ten pevný vztah vydrží. Ve dvou je všechno hezčí a jednodušší.

 3. Takže v pohodě patříme do většího věkového rozdílu. Je možné že nám pomáhá to, že moje milá stárne vzhledově pomaleji než jiné a kosmetické pomocníky nepotřebuje.

 4. Pět let je normální věkový rozdíl a problém to nezpůsobí, pokud jsou ti dva naladění na stejný rytmus ve svých životech a mají před sebou neustále nějaké cíle.Deset let už může být problém, protože každý už je někde jinde v životních zkušenostech a i tělesná schránka, rozdíl začíná vykazovat po 40:O) Díky naším kosmetickým pomocníkům, dokážeme ještě ledacos zamaskovat 😀 Pokud se skutečně jedná o hluboký cit a ne jen vztah z vypočítavosti jedné nebo druhé strany, tak nemá smysl řešit žádné věkové rozdíly. Když je vaše srdce zapalené jen pro toho jediného, tak je vám jedno jestli mu je 20 nebo 60.( Kecám to už je moc…. :D)

 5. Co to je „větší věkový rozdíl“?
  Já když jsem se svou milovanou která je starší, tak vůbec neřeším náš věkový rozdíl, je mi s ní moc dobře a mé životní zkušenosti mě vedou k názoru že lepší neexistuje. Existují mladší a třeba i někdy krásnější, ale ze zkušeností už vím že krása není všechno, důležitý je taky charakter a ten leckteré krásky mají hodně pomršený, jak mi ukázaly.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.